porady jak to ugryźć

Dzikus z trawnika. Na zdrowie.

Dzikus z trawnika. Na zdrowie.

Kto nie lubi maja? Jak wszystko idzie dobrze, jeśli chodzi o pogodę (jak w tym roku!), to jeden z najpiękniejszych miesięcy. Słońce. Zieleń. Kwitnące drzewa. No i oczywiście masa kwitnącego na żółto mlecza. Pełno go wszędzie, panoszy się beztrosko po trawnikach, dodając pięknego koloru okolicy i ciesząc nasze zmęczone zimową szarzyzną oczy. Dlatego mlecz, czyli profesjonalnie mówiąc mniszek lekarski, ma u mnie wyłącznie pozytywne konotacje. Tym bardziej, że wiele lat temu moi rodzice zrobili kilka razy nalewkę z mniszka. Była tak pyszna, że smaku nie zapomniałam do tej pory! Jako, że byłam w tym czasie piękna dwudziestoletnia, czyli niezniszczalna we własnym mniemaniu, do właściwości zdrowotnych takiej nalewki nie przywiązywałam zbyt dużej wagi. Jednym uchem wpuściłam, to co mówiła mi na ten temat Mama, drugim wypuściłam. Ale wrażenie obłędnego smaku pozostało. A rodzice jakoś niestety przestali robić nalewki.

Dlatego gdy w Ogródku Dziadunia znalazłam syrop z mniszka lekarskiego – zamówiłam natychmiast do Jadłosfery na spróbowanie i prędziutko sama zabrałam jedną butelczynę. Smak wrócił! Syrop jest naprawdę dobry. No, a że czasy pięknej dwudziestoletniej w moim przypadku już dawno minęły, zainteresowałam się też żywo tym, co ma do zaoferowania pod kątem zdrowotnym. Po pilnym przestudiowaniu tematu, już wiem, że muszę Wam koniecznie mniszek polecić, żebyście jak ja z czystym sumieniem mogli cieszyć się czymś tak pysznym, a jednocześnie zdrowym.

Mniszek ma działanie przeciwnowotworowe – a wszystko o takim działaniu zawsze chętnie włączam do diety, żeby niwelować negatywne skutki cywilizacyjne. Dodatkowo działa przeciwcukrzycowo, dzięki zawartej w nim inulinie, która spowalnia wchłanianie cukru z pożywienia we krwi i obniża indeks glikemiczny tego, co jemy. Mniszek wspiera też działanie wątroby i działa oczyszczająco. Zestaw zdrowotny – na szóstkę!

Smak – bez słów. Taki dzikus z trawnika, a tyle zalet☺

Wszystkiego zdrowego,

Agnieszka


PRODUKTY Z PRZEPISU

Dzikus z trawnika. Na zdrowie.

Najbardziej lubicie

Pokaż więcej