porady jak to ugryźć
  • sklep
  • Obiady
  • Kotlet z ciecierzycy i kalafiora. Prosty obiad.

Kotlet z ciecierzycy i kalafiora. Prosty obiad.

Kotlet z ciecierzycy i kalafiora. Prosty obiad.

Jak my teraz gotujemy! Jak my przemierzamy kuchnię w te i we wte rozpakowując kolejne zmywarki, pakując nowe, zaglądając do lodówki, zaglądając do szafek, krojąc, szatkując, miksując, tnąc, mieszając, przyprawiając, podsmażając, piekąc, gotując, mieszając i znów czegoś dodając do tego, co przed chwila mieszaliśmy, zaglądając do garnków (jak to znów pusty?! Przecież to miało być na dwa dni!) i tak dalej i tepe. Kuchenna przygoda zdaje się nie mieć końca, ciągle ktoś głodny, ciągle ktoś by coś zjadł. Siedzimy w domu, lekko przecież nie jest, jedzenie pozostało zaś tą sferą, na której teraz możemy się skupić, możemy podziałać i stworzyć coś dobrego. Może to moment w którym możemy zacząć lepiej się odżywiać? Może to moment, w którym przestaniemy traktować nasz brzuch jak śmietnik i wrzucać do niego byle co? Spróbujmy znaleźć coś dobrego w tej niewesołej sytuacji, choć trochę obróćmy ją na naszą korzyść. Wreszcie zadbajmy o siebie. Dobrze jedząc będziemy w końcu mocniejsi, odporniejsi.
Kto gotowy na coś zdrowego? Wedle przepisu #nadwieleweręce? (nie będziemy przecież utrudniać sobie i tak wcale niełatwego życia). Dziś serwuję kotlet z kalafiora i ciecierzycy. Samo dobro!
Szykujcie:

1 szklanka zgniecionego tłuczkiem do ziemniaków kalafiora
1/2 szklanki mąki z ciecierzycy
2 jajka 

1 łyżeczka czarnuszki
1 łyżka lnianych płatków śniadaniowych

½ łyżeczki cząbru
pieprz ziołowy
sól lub sól czosnkowa lub czosnkowa pietruszkowa
olej rzepakowy do smażenia

Wymieszajcie ze sobą wszystkie składniki. Masa, która powstanie nie będzie bardzo zwarta, tak jak standardowo przy kotletach, więc nie formujcie kotletów w ręku, tylko nabierajcie łyżką stołową konkretną porcję i połóżcie na rozgrzany na patelni olej. Następnie smażcie chwilę z każdej strony.

Koniecznie podajcie z jakimś dobrym deepem. Ten kotlet bezwzględnie wymaga dodatku. Świetnie sprawdzą się cacyki (wystarczy zmieszać jogurt grecki z ogórkiem startym na tarce, czosnkiem i pieprzem). Cudownie pasuje również adżika gruzińska lub pasta z wędzona papryką.

Wszystkiego smacznego!
Wszystkiego zdrowego!
I w ogóle - dobre myśli niech będą z Wami!

Agnieszka


PRODUKTY Z PRZEPISU

Kotlet z ciecierzycy i kalafiora. Prosty obiad.

Najbardziej lubicie

Pokaż więcej