porady jak to ugryźć

Borówkowo-kokosowe śniadanie – to jest to!

Borówkowo-kokosowe śniadanie – to jest to!

Jak mantrę powtarzam Wam, że dobre śniadanie to podstawa dobrego dnia. Musi być pyszne! Musi być zdrowe. No i dobrze, żeby było różnorodne. Jedzenie nawet najzdrowszej rzeczy wciąż w ten sam sposób staje się w końcu nudne nawet dla największych żywieniowych konserwatystów. A do tego różnorodność diety to podstawa zdrowia. Przeczytałam ostatnio ciekawy wywiad* z dr. N. Medycznych Pawłem Grzesiowskim, wakcynologiem, który jasno stawia sprawę - musimy jeść różnorodnie, żeby karmić nasze „dobre bakterie”. Każda dieta eliminacyjna albo taka oparta o śmieciowe jedzenie zabija jakąś grupę „dobrych bakterii” w nas. A te bakterie są nam ponoć bardzo potrzebne! Pomagają trawić, a więc sprzyjają naszym ciałom i pomagają im pozostać szczupłymi. Tak – chcę tak! Zatem zgodnie z tym duchem przedstawiam Wam mój nowy sposób na płatki owsiane.

Co będziecie potrzebować?

 

szklanka płatków owsianych

szklanka borówek

200 ml mleka kokosowego

1/3 szklanki mleka orkiszowo-migdałowego

łyżeczka miodu

 

Płatki trzeba zalać mlekiem kokosowym i migdałowym. Wymieszać z miodem. Dodać borówki. Powstała w ten sposób masa będzie Wam się wydawała nieco wodnista. Nie przejmujcie się tym. Tak ma być. Przełóżcie wszystko do miseczek (podany przepis starcza na dwie solidne porcje) i włóżcie na noc do lodówki. Masa w tym czasie spęcznieje i przestanie być wodnista. Po obudzeniu wyjmijcie gotowe śniadanie z lodówki i dajcie mu trochę ostygnąć w temperaturze pokojowej.

Dobry początek dnia gwarantowany! Mówię Wam – w końcu sama dziś tak wystartowałam:) Po takim śniadaniu idealnie jechało mi się do pracy na rowerze. Byłam syta i pełna energii, a nie miałam obciążonego żołądka.

Smacznego!

 

Agnieszka

 

 

*http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,21260889,odchudzanie-dieta-eliminacyjna-niszczy-bakterie-w-jelitach.html


PRODUKTY Z PRZEPISU

Borówkowo-kokosowe śniadanie – to jest to!

Najbardziej lubicie

Pokaż więcej