porady jak to ugryźć

Czekoladowa owsianka z chilli. Śniadaniowy smakołyk.

Czekoladowa owsianka z chilli. Śniadaniowy smakołyk.

Owsianka to absolutna podstawa naszych domowych śniadań. Pewnie wielu z Was ma bardzo podobnie. Moje dzieci zaczęły ją jadać gdy były jeszcze bardzo małe. I choć bywają okresy, że im się nudzi i chwilowo wyłączają ją z repertuaru jadalnych pozycji, to zawsze do niej wracają. Owsianka jest bowiem niczym żywieniowy dom, prędzej czy później się do niego zmierza.

Męża jednak musiałam do owsianki przekonywać nieco dłużej. Lata nie za dobrych nawyków żywieniowych sprawiły, że był dość oporny na nowe smaki i wzbraniał się przed nimi rękoma i nogami. Żeby przekonać go ostatecznie musiałam zatem stworzyć kilka pasujących mu idealnie wersji.

Jedną z nich jest właśnie czekoladowa owsianka, rarytas nad rarytasy, o który prosi teraz nader chętnie, zwłaszcza przed treningiem rowerowym. Taka owsianka bowiem to idealna baza pod sport. Sycąca, lecz lekka, na długo zapewnia uczucie sytości, a jednocześnie nie leży na żołądku. No i pyszna!

Jak ją zrobić? To, co dziś Wam podaję to nawet nie jest przepis, to raczej patent na dobre jedzenie, takie to jest proste.

Wystarczy mieć:

¾ szklanki (o pojemności 250 ml) płatków owsianych

2 szklanki (o pojemności 250 ml) napoju owsianego, migdałowego, orkiszowego, ryżowego, jaglanego, gryczanego – czy jakiego tam lubicie

3 łyżki kakao

1 łyżka syropu klonowego

2 kostki gorzkiej czekolady do smaku

szczyptę chilli

Napój roślinny i płatki owsiane wlejcie do garnka. Gotujcie około 10 minut od czasu do czasu mieszając (nie zapominajcie o tym, tak jak mnie się to zdarza, bo inaczej owsianka przywrze Wam do dna garnka i będą kłopociki i dużo czyszczenia). Tuż przed końcem dodajcie kakao, syrop klonowy, czekoladę i szczyptę chilli. Dodanie odrobiny czekolady cudownie podkręca konsystencję całości i naprawdę zmienia smak, więc warto to zrobić. Chilli – to już moja osobista miłość. Chilli z czekoladą to dla mnie prawdziwe delicje i odkąd lata temu skosztowałam tego zestawienia w jednej z restauracji, to już nie mogę się od niego uwolnić, chyba już zostanie ze mną na zawsze. Może i Wy spróbujecie? Dajcie koniecznie znać, czy Wam się podoba. Będzie mi bardzo miło jeśli napiszecie o tym w komentarzu.

Wszystkiego zdrowego!

Agnieszka

PRODUKTY Z PRZEPISU

Czekoladowa owsianka z chilli. Śniadaniowy smakołyk.

Najbardziej lubicie

Pokaż więcej