porady jak to ugryźć

Migdałowy koktajl z awokado w 3 minuty.

Migdałowy koktajl z awokado w 3 minuty.

Jako migdałowy maniak, który wciąż jadłby wszystko migdałowe nie mogłam nie wymyślić migdałowej wersji koktajlu. Ostatnio bowiem przypomniałam sobie o koktajlach, które są dla mnie idealną lekką kolacją, sycącą, a jednocześnie nie powodująca, że jest mi ciężko na żołądku.

Jak widzicie, a raczej czytacie, w moim tekście powyżej migdał migdała migdałem pogania i ciężko mi się przed migdałem obronić, więc nie ma co już przedłużać tego migdałowego wstępu. Pora przejść do (też zresztą migdałowej) rzeczy i powiedzieć Wam prosto z mostu, jak przyrządzić to cudo. Zatem - najpierw spieszę poinformować, co musicie przygotować:

1 ½ szklanki ( pojemności 250 ml) napoju migdałowego lub orkiszowo-migdałowego

3 łyżki masła migdałowego

4 łyżki mąki migdałowej

1 łyżka lnianych płatków śniadaniowych

1 banan (najlepiej mocno dojrzały)

1 awokado

Gdy już macie zgromadzone konieczne składniki zabierzcie się z werwą do tego prostego dzieła! Przepis zdecydowanie jest na dwie lewe ręce, zepsuć tu cokolwiek trudno, wyjdzie Wam na pewno. Można tylko ewentualnie kupić złe składniki, na przykład kompletnie niedojrzałe awokado, czy też masło migdałowe z ilością dodatków od których włos się jeży na głowie. Jeśli jednak uniknęliście tych błędów, to przed Wami już tylko czysta ścieżka prostoty i łatwizny. Jaka?, zapytacie. Po prostu wszystko zblendujcie. Tyle. Koniec. Kropka. To ostatnia zwrotka (tego przepisu). Podoba Wam się takie rozwiązanie?:)

Jeszcze tylko dodam gwoli wyjaśnienia, że gdyby ktoś z Was się zastanawiał, czemu w przepisie mąka, która nijak nie jest pieczona, to pamiętajcie, że mąka migdałowa to nic innego jak zmielone migdały. Bez problemu zatem można ją spożywać na surowo.

Migdałowy koktajl, który zrobicie w ten sposób jest słodki bez cukru i żadnych dosładzaczy. Cudownie smakuje dobrze wyczuwalną nutą migdała zgraną idealnie z bananem. No naprawdę, istna dobroć nad dobroci i do tego gotowa w trzy minuty.

Wszystkiego zdrowego!

Agnieszka

PRODUKTY Z PRZEPISU

Migdałowy koktajl z awokado w 3 minuty.

Najbardziej lubicie

Pokaż więcej