16f28641f6384bf297bd7c68ee357797

Czekolada do picia naturalna z chili, ciemna - 60 g

9.89 zł 8.41 zł
- +
Czekolada do picia powstała nieprzypadkowo z kolumbijskiego ziarna kakao o nazwie Trynitario. U Kolumbijczyków czekolada jest jednym z najpopularniejszych napojów, który wręcz stanowi pewną tradycję. Prawdopodobnie właśnie dlatego Kolumbia wypada tak dobrze w rankingu najszczęśliwszych Krajów. ;)

Za ostry smak tej przyprawy odpowiada kapsaicyna, która sprzyja wytwarzaniu endorfin - hormonów szczęścia. Z drugiej strony fenyloetyloamina zawarta w kakao jest jednym z elementów tzw. chemii miłości. Dzięki temu unikalnemu połączeniu, czekolada z chili stanowi swego rodzaju afrodyzjak. Ponadto papryczki chili są bogate w witaminę C, B6 i A. Zawierają również potas, mangan, magnez i żelazo.

Jedna porcja czekolady do picia wystarcza na 2 napoje.

Składniki:
prażone ziarno kakao z Kolumbii (70%), cukier, masło klarowane (z mleka), błonnik kakaowy, chili mielone (1%). Czekolada: Masa kakaowa min. 70%.


KTO SERWUJE?

Manufaktura Czekolady to firma, która jako jedna z niewielu firm na świecie, produkuje czekolady bezpośrednio od ziarna kakao aż do tabliczki. Dba o to, by czekolada była wyrabiana wyłącznie ze składników o najwyższej jakości. Własnoręcznie wybiera najlepsze ziarna i wytwarza z nich miazgę kakaową, do której następnie dodawane są pozostałe surowce. Czekolada od Manufaktury Czekolady to autentyczny, niczym niesfałszowany smak.

Czekolady te dedykowane są dla wszystkich miłośników prawdziwej, zdrowej czekolady, bez sztucznych dodatków, bez lecytyny sojowej. Każda tabliczka jest wyrabiana ręcznie w tradycyjny sposób, tak jak przed wiekami.

Czekolada do picia naturalna z chili, ciemna - 60 g

Manufaktura Czekolady
8.41 9.89
- +

Spróbujcie naszych smaków

Pokaż więcej