sezambialy

Sezam biały łuskany BIO 250 g

10.15 zł 8.63 zł
- +

Chyba każdy wie, że sezam to skarbnica wapnia. Ma go więcej niż mleko. Idealny jest zatem dla wszystkich, którzy o poziom wapnia powinni zadbać szczególnie. Wegan - zamiast wciskanej kiedyś na siłę w szkołach szklanki mleka. Dzieci - bo rosną! Osoby z osteoporozą. Wszyscy,którzy mają jakieś połamania i czekają na właściwy odrost kości. A tak naprawdę sezam jest zdrowy dla każdego. Oprócz wapnia ma także przeciwutleniacze i fitosterole, czyli substancje niezbędne do prawidłowej pracy serca i zapobiegające niektórym nowotworom.

Biały sezam ma słodkawy smak, który niektórzy nazywają lekko orzechowym. Jak go jeść? Po uprażeniu może być dodatkiem do zwykłej kanapki, można go też w tej formie dodawać do najprzeróżniejszych sałatek. Można z niego przygotować domowe tahini. W formie mielonej może być też dodatkiem do zup kremów.

Przepisy z użyciem sezamu znajdziecie na naszym blogu:

Chleb z kaszy gryczanej? Bez glutenu, bez drożdży. 100 procent kasza!

Skład: sezam biały łuskany* 100% (*certyfikowany składnik ekologiczny)

KTO SERWUJE?

Przedstawiamy Wam Bioplanet. Choć w zasadzie ich chyba przedstawiać nie trzeba. To lider w zakresie produkcji ekologicznej żywności. Działa na naszym rynku od blisko dziesięciu lat. Budzi zaufanie. Przetestowało ją już wielu. Klasycznie dowozi zdrowie.

Sezam biały łuskany BIO 250 g

Bioplanet
8.63 10.15
- +

Spróbujcie naszych smaków

Pokaż więcej