kardamonmielony

Kardamon 25 g

6.89 zł
- +

Pochodzi z Indii i jest jedną z najstarszych przypraw na świecie. Jest składnikiem curry, potraw z ryżu. Jest też często dodawany do słodkich potraw i ciasteczek.

Pobudza wydzielanie soków trawiennych. Łagodzi kaszel i pomaga udrożnić drogi oddechowe. Odświeża oddech. Ma właściwości moczopędne, pomaga oczyścić nerki z toksyn.

Nie zawiera chemicznych konserwantów i polepszaczy smaku.


Przepisy z wykorzystaniem kardamonu znajdziecie na naszym blogu:

Czekoladowo-migdałowy mus na bazie dyni.

Kurkuminowe babeczki z komosy ryżowej.

Najprostsza na świecie przyprawa piernikowa własnej roboty.

Pierniczki zalewają FB! Mamy szybki przepis.

Piernik dyniowo-marchewkowy. W sam raz na zdrowe święta.

Dynia, pomarańcza i kokos – nie może być lepiej! Zupa dyniowa na pierwsze chłody

KTO SERWUJE?


Visana
to wytwórca przypraw odkryty przez nas w okresie praktykowania diety tzw. „bezbiałkowej“ czyli wówczas, gdy wydaje się, że wszystko co zjesz powoduje kolkę u Twojego malucha. Visana ratuje każdą dietetyczną potrawę, a wyrafinowanym dodaje dobrego smaku. Naturalne składniki i oryginalne mieszanki – tak najkrócej scharakteryzowałybyśmy tego producenta. Bez polepszaczy smaku i bez mitycznego glutaminianu smaku, ale na jadlosfera.pl to chyba oczywiste!

Kilka mieszanek przypraw tego producenta jest wprost nie do zastąpienia. Naszymi faworytami są przyprawa do chleba i wszystkie wariacje na temat suszonych pomidorów. To idealne zestawy dla tych, którzy w kuchni pichcą szybko, ale potem długo jedzą delektując się smakiem i dobrym towarzystwem.

Kardamon 25 g

Visana
6.89
- +