nasiona konopi

Nasiona konopi łuskane BIO 200 g

17.99 zł
- +

Kiedy słyszymy o konopiach w głowie pobrzmiewa nam od razu marihuana i konopie indyjskie. Nic bardziej mylnego! Konopie siewne to zupełnie co innego niż konopie indyjskie i uprawia się je z powodzeniem (i legalnie;) na terenie Unii Europejskiej, wykorzystując potem w przemyśle spożywczym.

Nasiona konopii to czyste dobro ze względu na fakt, że mają idealną proporcję kwasów omega-3 do omega-6 i zawierają 10 aminokwasów. A to sprawia ponoć, że są doskonałym źródłem białka. Dodatkowo poprawiają profil lipidowy krwi, czyli nadadzą się znakomicie jako profilaktyka miażdżycy, zawału serca i udarów. Są też źródłem witaminy E, żelaza, wapnia, cynku, fosforu. Mają też sporo błonnika, który sprzyja zarówno szczupłej sylwetce jak i zdrowiu.

Jak je jeść? Można podjadać bez niczego, można dodawać do sałatek, sypać owsianki i jaglanki. To jeden z tych dodatków, które naprawdę warto mieć pod ręką.

Przepisy z wykorzystaniem łuskanych nasion konopii znajdziecie na naszym blogu:

Jagodowa miska śniadaniowa. Miks idealny.

Skład: nasiona konopi łuskane* 100% (*certyfikowany składnik ekologiczny)

KTO SERWUJE? 

Przedstawiamy Wam Bioplanet. Choć w zasadzie ich chyba przedstawiać nie trzeba. To lider w zakresie produkcji ekologicznej żywności. Działa na naszym rynku od blisko dziesięciu lat. Budzi zaufanie. Przetestowało ją już wielu. Klasycznie dowozi zdrowie.

Nasiona konopi łuskane BIO 200 g

Bioplanet
17.99
- +