eko_z goryccc 47_rba

Tymianek 20 g

1.99 zł
- +

Tymianek kojarzy mi się dwojako. Raz jako aromatyczna przyprawa świetnie komponująca się z daniami rodem z południa Europy. Dwa jako część leku na gardło.

Oba skojarzenia słuszne jak się okazuje:) Tymianek pochodzi o okolic Morza Śródziemnego, choć teraz jest uprawiany również w Polsce. Przyprawia się nim często drób, dziczyznę oraz ryby. 

Ma działanie antybakteryjne i aseptyczne, dlatego skutecznie łagodzi infekcje gardła i jamy ustnej. Działa też wykrztuśnie i rozkurczowo. Dodatkowo łagodzi podrażnione jelita i dolegliwości wątrobowe.

Nie zawiera chemicznych konserwantów i polepszaczy smaku.

Przepisy z wykorzystaniem tymianku znajdziecie na naszym blogu:

Krem z buraków. Warzywna rozgrzewka.

Parówkowym skrytożercom serwujemy cukiniowe placuszki!

KTO SERWUJE?

 

Visana to wytwórca przypraw odkryty przez nas w okresie praktykowania diety tzw. „bezbiałkowej“ czyli wówczas, gdy wydaje się, że wszystko co zjesz powoduje kolkę u Twojego malucha. Visana ratuje każdą dietetyczną potrawę, a wyrafinowanym dodaje dobrego smaku. Naturalne składniki i oryginalne mieszanki – tak najkrócej scharakteryzowałybyśmy tego producenta. Bez polepszaczy smaku i bez mitycznego glutaminianu smaku, ale na jadlosfera.pl to chyba oczywiste!

Kilka mieszanek przypraw tego producenta jest wprost nie do zastąpienia. Naszymi faworytami są przyprawa do chleba i wszystkie wariacje na temat suszonych pomidorów. To idealne zestawy dla tych, którzy w kuchni pichcą szybko, ale potem długo jedzą delektując się smakiem i dobrym towarzystwem.

Tymianek 20 g

Visana
1.99
- +