5902448169309

Mąka kokosowa 400g

10.59 zł
- +

Kokos rządzi w Jadłosferze. Jemy go na najróżniejsze sposoby. Jest dobry, a przy tym bardzo zdrowy:) Mąka kokosowa też zatem musiała u nas zagościć.

Mąka kokosowa powstaje jako produkt uboczny wytwarzania oleju i mleka kokosowego. Nic się nie marnuje - i dobrze! Bo mąka kokosowa wcale nie jest gorsza od swoich kokosowych braci i ma nam wiele do zaoferowania. Przede wszystkim - dużo błonnika i białka. Za to niezbyt wiele łatwo przyswajalnych węglowodanów. Dlatego chętnie stosują ją osoby odchudzające się i diabetycy. Jej regularne spożywanie obniża poziom cukru we krwi. Mąka przyspiesza też metabolizm i spalanie tłuszczu. Pomaga utrzymywać uczucie sytości. Polecana też jest  dzieciom i młodzieży ze względu na fakt, że mają one zwiększone zapotrzebowanie na białko, a tego w mące kokosowej jest dostatek.

Mąki kokosowej można używać dwojako. Jako dodatek do innych mąk - wtedy można używać standardowych przepisów i około 20% (nie więcej!) innej mąki zastąpić mąką kokosową (to mój ulubiony sposób! Uwielbiam miksowanie różnych rodzajów mąki). Lub też samodzielnie - wtedy jednak trzeba znaleźć specjalne, dedykowane mące kokosowej przepisy. Ma ona bowiem zupełnie inne właściwości niż na przykład mąka pszenna, inaczej przede wszystkim absorbuje płyny (jest o wiele bardziej chłonna).

Przepisy z wykorzystaniem mąki kokosowej znajdziecie na naszym blogu:

Kokosowe lody domowej roboty.

Kokosanki bez pieczenia. Gotowe w 3 minuty!

Ekspresowe Ekspresowe pączki Babci Jasi - udadzą się każdemu!

Czekolada i masło orzechowe - pomysł na ciasto doskonałe. 

Placuszki dyniowo-kokosowe - 3 x TAK!

Jest lato - są racuchy! 

3 truskawkowe sposoby na mannę kokosową 

Rabarbar pod kokosową kruszonką

Kokosowe praliny z truskawkową posypką. Homemade!

Produkt bezglutenowy.

Skład: mąka kokosowa* 100% (*certyfikowany składnik ekologiczny)

KTO SERWUJE?

Przedstawiamy Wam Bioplanet. Choć w zasadzie ich chyba przedstawiać nie trzeba. To lider w zakresie produkcji ekologicznej żywności. Działa na naszym rynku od blisko dziesięciu lat. Budzi zaufanie. Przetestowało ją już wielu. Klasycznie dowozi zdrowie.

Mąka kokosowa 400g

Bioplanet
10.59
- +