5907814661807

Ryż Basmati pełnoziarnisty bio 500 g

11.29 zł
- +

Ryż w kulturze azjatyckiej to symbol życia. Dostarcza dużej ilości węglowodanów złożonych, które doskonale dodają energii. Stanowi cenne źródło potasu (reguluje ciśnienie krwi), magnezu (koi nerwy i poprawia koncentrację), żelaza i cynku (poprawiają odporność). Bogactwo ryżu to również witaminy z grupy B (regulują pracę układu nerwowego), witamina E (chroni przed wolnymi rodnikami) i błonnik (poprawia trawienie). Wprawdzie ryż dostarcza niewiele białka, ale jest ono bardzo cenne, gdyż składa się z aminokwasów egzogennych, których nasz organizm nie wytwarza, więc czerpie je z pożywienia. Przy tym wszystkim jest bardzo lekkostrawny. I bezglutenowy.

Ekologiczny ryż Basmati pełnoziarnisty charakteryzuje się subtelnym orzechowym smakiem i niepowtarzalnym aromatem. Stanowi najszlachetniejszą odmianę ryżu na świecie. Doskonały jako dodatek do mięs, sałatek, dań egzotycznych i deserów. Jako,że jest pełnoziarnisty zachowuje wszystkie cenne składniki znajdujące się w łusce, dzięki czemu jest bardziej wartościowy niż ziarno obłuszczone.

My wybieramy go najczęściej do ulubionego dania dzieci, czyli ryżu z jagodami lub jabłkami. Polecamy.

Należy go gotować w proporcji 1:2 (1 porcja ryżu do 2 porcji wody) przez około 35 minut na małym ogniu. Uprzednio wypłukać.

Przepisy z wykorzystaniem ryżu znajdziecie na naszym blogu:

Ryżanka, czyli proste i zdrowe śniadanie.

Skład: ryż Basmati pełnoziarnisty* 100% (*certyfikowany składnik ekologiczny)

KTO SERWUJE?

Przedstawiamy Wam Bioplanet. Choć w zasadzie ich chyba przedstawiać nie trzeba. To lider w zakresie produkcji ekologicznej żywności. Działa na naszym rynku od blisko dziesięciu lat. Budzi zaufanie. Przetestowało ją już wielu. Klasycznie dowozi zdrowie.

Ryż Basmati pełnoziarnisty bio 500 g

Bioplanet
11.29
- +