5907814662033

Ryż czarny pełnoziarnisty bio 400 g

11.99 zł 10.79 zł
- +

Ryż w kulturze azjatyckiej to symbol życia. Dostarcza dużej ilości węglowodanów złożonych, które doskonale dodają energii. Stanowi cenne źródło potasu (reguluje ciśnienie krwi), magnezu (koi nerwy i poprawia koncentrację), żelaza i cynku (poprawiają odporność). Bogactwo ryżu to również witaminy z grupy B (regulują pracę układu nerwowego), witamina E (chroni przed wolnymi rodnikami) i błonnik (poprawia trawienie). Wprawdzie ryż dostarcza niewiele białka, ale jest ono bardzo cenne, gdyż składa się z aminokwasów egzogennych, których nasz organizm nie wytwarza, więc czerpie je z pożywienia. Przy tym wszystkim jest bardzo lekkostrawny. I bezglutenowy.

Ekologiczny ryż czarny pełnoziarnisty charakteryzuje się niezwykłym orzechowym aromatem, dzięki któremu harmonijnie współgra z wieloma egzotycznymi potrawami. Najlepiej komponuje się z dziczyzną, drobiem, rybami i owocami morza. Nadaje potrawom oryginalny wygląd i smak. My uwielbiamy go łączyć z owocami morza.

Należy go gotować w proporcji 1:2 (1 porcja ryżu do 2 porcji wody) przerz około 40 minut na małym ogniu. Uprzednio wypłukać.

O tym jak i dlaczego warto jeść czarny ryż przeczytacie na naszym blogu:

Pudding z czarnego ryżu. Błonnik, głupcze!

Dlaczego i jak jeść czarny ryż?

Skład: ryż czarny pełnoziarnisty* 100% (*certyfikowany składnik ekologiczny)

KTO SERWUJE?

Przedstawiamy Wam Bioplanet. Choć w zasadzie ich chyba przedstawiać nie trzeba. To lider w zakresie produkcji ekologicznej żywności. Działa na naszym rynku od blisko dziesięciu lat. Budzi zaufanie. Przetestowało ją już wielu. Klasycznie dowozi zdrowie.

Ryż czarny pełnoziarnisty bio 400 g

Bioplanet
10.79 11.99
- +

Spróbujcie naszych smaków

Pokaż więcej