porady jak to ugryźć

Proste pomysły na truskawkowe dania.

Proste pomysły na truskawkowe dania.

Jedzenie truskawek w czerwcu to najoczywistsza oczywistość. Kombinuję tylko, jak zjeść ich jak najwięcej, więc nie tylko pochłaniam całą masę prosto z łubianki (po umyciu oczywiście), ale też staram się ich używać w różnych daniach. Zebrało się już całkiem sporo przepisów z ich wykorzystaniem, więc postanowiłam, że to pora, żeby się nimi zbiorczo podzielić. W niektórych przepisach truskawki grają główną rolę, w innych są tylko niezastąpionym, ale dodatkiem. W każdym razie w każdym są. Korzystajcie!

Na pierwszy ogień proponuję Wam truskawkowe lekkie śniadanie śniadanie albo pyszny podwieczorek. Jakie? TRUSKAWKOWY BUDYŃ Z CHIA. To zdecydowanie coś dla tych, którzy są na diecie i dokładnie liczą kalorie, coś na bardzo gorące dni, w których ciężko jest coś w siebie wmusić, ale też po prostu coś dla tych, którzy kochają truskawki. Zerknijcie TU, jak się go robi.

Coś bardziej sycącego? Już się robi. LASKOWY PUDDING Z TRUSKAWKAMI będzie jak znalazł. Jest obłędnie pyszny! Pamiętam jeszcze jego smak, choć od jakiegoś czasu sama nie mogę go jeść będąc uczulona na orzechy laskowe. Jeśli Wy możecie, zazdroszczę! Dobre to jest nad wyraz.

Co jeszcze z truskawkami na śniadanie? Koniecznie spróbujecie TRUSKAWKOWEJ MISKI ŚNIADANIOWEJ. Od jakiegoś czasu takie „smoothie bowl” są bardzo modne, ale to bardzo fajna, bo zdrowa i smaczna moda! A że do tego w wykonaniu to „łatwizna” (jak mawiają moje dzieci), to już w ogóle w to nam graj, prawda?

Jeszcze nie koniec. Teraz zachęcam Was do zajrzenia do wpisu w którym znajdziecie aż trzy przepisy. Co je łączy i dlaczego wszystkie są w jednym miejscu? Otóż łączy je połączenie truskawki z kokosem. Ja uważam, że idealne! Spróbujecie? Zajrzyjcie TU, a dowiecie się co i jak. Jest jeszcze jeden osobny wpis na temat tego połączenia, w wersji owsiankowej - TRUSKAWKA Z KOKOSEM, więc jeśli tylko macie ochotę, zapraszam.

Co teraz? Dalej są pomysły i to dobre pomysły. Mój ostatni owsiankowy faworyt, czyli CHAŁWOWA OWSIANKA Z TRUSKAWKAMI. Tutaj truskawki są tylko dodatkiem, ale baaardzo pasują, więc polecam, a całość na pewno zrobi Wam dzień.

Na koniec słodycz. MIGDAŁOWE CIASTO Z TRUSKAWKAMI. Pycha!

Wybierzecie coś?

Mam nadzieję!

I już teraz życzę Wam wszystkiego smacznego!

A raczej wszystkiego truskawkowego!

Agnieszka

PRODUKTY Z PRZEPISU

Proste pomysły na truskawkowe dania.

Najbardziej lubicie

Pokaż więcej