porady jak to ugryźć

Truskawka z kokosem, czyli owsianko zrób się sama.

Truskawka z kokosem, czyli owsianko zrób się sama.

Owsianko, zrób się sama to taka wersja owsianki, która jest jak w tej bajce ze stoliczkiem, co sam się nakrywa. Wrzucasz parę rzeczy do miseczki lub szklanki, wstawiasz do lodówki, a owsianka naprawdę robi się sama, żeby rano zwarta i gotowa do spożycia oczekiwać na zaspanego głodomora, co nie ma ochoty poświęcić ani minuty na kucharzenie, tak jeszcze odpływa w senne marzenia. Słowem - coś dla mnie!

W zimie przedstawiałam Wam wersję wytrawną takiej owsianki, z dynią, której masę miałam w zamrażarce. Teraz czas na słodszą, truskawkową wersję. Ja korzystam jeszcze z mrożonych truskawek, których resztka mi została. Wprawdzie można już gdzieniegdzie dostać „świeże” truskawki, ale ja czekam na ich tradycyjną wersję, bojąc się ilości chemii zawartej w tej dostępnej teraz. Ale, ale… do rzeczy! Bierzemy się do pracy i szykujemy:

6 czubatych łyżek płatków owsianych

8-9 łyżek mleka ryżowo-kokosowego

czubata łyżeczka manny kokosowej

garść truskawek

szczypta cynamonu

łyżeczka syropu daktylowego (można pominąć)

prażone pestki dyni

Wsypujemy płatki do szklanki. Lekko podgrzane mleko mieszamy z manną kokosową, syropem daktylowym (jeśli przygotowuję owsiankę tylko dla siebie, to pomijam syrop daktylowy) i cynamonem. Zalewamy płatki. Dodajemy posiekane truskawki. Wkładamy do lodówki na noc. Rano wedle uznania – albo zjadamy na zimno albo lekko podgrzewamy w mikrofali. Na końcu dekorujemy owsiankę pestkami dyni, świetnym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz cynku (pozytywnie wpływa na płodność) i witaminy E (poprawia sprawność seksualną mężczyzn). Mamy danie zdrowotnie doskonałe! A jakie dobre.

Wszystkiego smacznego,

Agnieszka

PRODUKTY Z PRZEPISU

Truskawka z kokosem, czyli owsianko zrób się sama.

Najbardziej lubicie

Pokaż więcej