eko_ 56_rba

Pasta sezamowa tahini 210 g

10.95 zł
- +

Seria Basia Basia wytwórcy Alpi Smaki. Bo kto lubi orzechy najbardziej (oprócz mnie?) - wiewiórki!

Produkt prosty. Jednoskładnikowy. Zawiera wyłącznie sezam. Z niego jest wytworzona pasta. I zapakowana do słoiczków bez żadnej chemii. Wyborna. A co nam daje sezam? Ma więcej wapnia niż mleko. Polecamy smarować pastą pajdy razowego chleba i podawać dzieciom na śniadanie. To również bogate źródło przeciwutleniaczy ( rekomendowany jest zatem w profilaktyce nowotworów takich jak czerniak, białaczka, rak piersi i prostaty ). Wspomaga również prawidłową pracę serca.

Jak to ugryźć? prosto. Posmarować kromkę chleba, podjadać samą lub moczyć w niej owoce (nasz ulubiony sposób!)

Smacznego zdrowia życzymy.

Przepisy z wykorzystaniem tahini znajdziesz na naszym blogu:

Co zrobić z włoszczyzną z zupy? Praktyczne sposoby #lesswaste.

3 przepisy, które polubiliście najbardziej w 2017 roku.

Ciepłe śniadanie z nasion amarantusa w sezamowym wydaniu

Sezamowe ciasto z gruszką - słodko bez cukru!

Chałwa domowej roboty - prosto, słodko, zdrowo!Skład: sezam prażony 100%. Informacja dla alergików: może zawierać migdały, orzeszki ziemne oraz inne orzechy. Przechowywać w temperaturze pokojowej.

KTO SERWUJE?

Przedstawiamy Wam Alpi Smaki. To kolejna u nas firma rodzinna. Jej historia jest jeszcze krótka, ale już owiana sukcesami. Zaczęli od gotowania dla siebie, dla zachowania smaków z izraelskich wakacji, ale wieści o dobrym hummusie szybko się rozeszły. Ja odkryłam ich z lenistwa, poszukując sposobu na to, żeby zapewnić Pierworodnemu dobry hummus na rodzinne kolacje (pożera go w ilościach niespotykanych!), a nie musieć go samodzielnie przyrządzać. Alpi Hummus wstrzelił się idealnie, bo to sama natura. Żadnej chemii! A o to przecież chodzi. O to i o smak. A to też jest zaliczone... na 6tkę ;) A jeszcze do tego mają masło z nieprzetworzonych orzechów ziemnych – to jest to! Moje dzieci (vel orzechowi fanatycy) oszalały z zachwytu. Zjadajcie i Wy!

Pasta sezamowa tahini 210 g

Alpi
10.95
- +