eko_z goryccc 35_rba

Ziele angielskie 45 g

3.39 zł
- +

Rośnie wyłącznie na zachodniej półkuli, w Ameryce Środkowej i Południowej.  Łatwo go pomylić z pieprzem. Robią to np. permanentnie moje dzieci, ale zdarzyło się to też podobno Krzysztofowi Kolumbowi podczas odkrywania Ameryki;) Po angielsku zwie się "all spice", czyli wszystkie przyprawy, bo smakuje ponoć jak połączenie gałki muszkatołowej, cynamonu, imbiru, goździków, jałowca i pieprzu. Wg mnie smakuje po prostu... jak ziele angielskie:) Używam go od zawsze do każdej zupy. Dodaje smaku. Nada się do mięs, sosów, marynat. Tradycyjnie Anglicy stosowali go też do ciast owocowych i z dyni. Ciekawy i godny wypróbowania koncept.

Ziele angielskie wykorzystacie w przepisach z naszego bloga:

Szybka i sycąca zupa ogórkowa.

Leczo z sorgo. Moc natury!

Poprawia trawienie.

Nie zawiera chemicznych konserwantów i polepszaczy smaku.

KTO SERWUJE?

 

Visana to wytwórca przypraw odkryty przez nas w okresie praktykowania diety tzw. „bezbiałkowej“ czyli wówczas, gdy wydaje się, że wszystko co zjesz powoduje kolkę u Twojego malucha. Visana ratuje każdą dietetyczną potrawę, a wyrafinowanym dodaje dobrego smaku. Naturalne składniki i oryginalne mieszanki – tak najkrócej scharakteryzowałybyśmy tego producenta. Bez polepszaczy smaku i bez mitycznego glutaminianu smaku, ale na jadlosfera.pl to chyba oczywiste!

Kilka mieszanek przypraw tego producenta jest wprost nie do zastąpienia. Naszymi faworytami są przyprawa do chleba i wszystkie wariacje na temat suszonych pomidorów. To idealne zestawy dla tych, którzy w kuchni pichcą szybko, ale potem długo jedzą delektując się smakiem i dobrym towarzystwem.

Ziele angielskie 45 g

Visana
3.39
- +